...

איפה לומדים קורס מכונות CNC?

קורס מכונות CNC

תוכן עניינים

מה הן מכונות CNC?

מכונות CNC הנקראות באופן מלא באנגלית Computer Nuemrical Control הן מכונות המופעלות על ידי תוכנות מחשב במטרה לייצר מוצרים דו ממדיים או תלת מימדיים מחומרים שונים. המכונות יודעות לייצר מוצרים מדויקים בתהליך ממוחשב ואוטומטי והביאו למהפכה בעולם הייצור בעקבות השיפור בתהליכי הייצור והזמן שהן חוסכות. שמן הנוסף של מכונות הCNC- הוא כרסומות  CNCוזאת משום שבתהליך העבודה המכונה "מכרסמת" בחומר תוך כדי גילופו, חירורו והתאמתו למבנה המוצר הרצוי. במכונת ה-CNC יש מספר מנועים שפועלים במקביל בכמה צירים, לכל מנוע יש תפקיד אחר בתפעול המכונה. דוגמה פשוטה להבנת השימוש של מכונת ה-CNC הוא במקרה של יצירת אב-טיפוס. בזכות הטכנולוגיה החדשנית של מכונות CNC ומגוון הפעולות שהמכונות יכולות לבצע, אפשר לייצר אב-טיפוס למוצר בתוך מספר שעות, לפני שפונים לייצור המוני. המכונה למעשה מייצרת את המרקם הסופי של המוצר בהתאם לתוכניות. אם מוצר דורש מרקם של חורים וחלקים קטנים, למכונה מספר מקדחים בעובי שונה ובגודל שונה כך שאפשר להתאים את המכונה למרקם הרצוי במוצר הסופי. 

בעבר כדי לייצר אב-טיפוס היו צריכים ליצר מוצרים בעבודת יד. כיום אפשר להפעיל את המכונה לקבלת תוצאה מדויקת ביעילות ובמהירות. בזכות המקדחים השונים, ניתן לייצר בקלות באמצעות מכונות CNC חלקים של רובוטים או לוחות אלקטרוניים, מה שהופך את המכונות לרלוונטיות במיוחד לתחום העיבוד השבבי. בעיבוד שבבי מקבלים את החומר בצורתו הגסה המקורית, ובעזרת המכונה חורטים, מכרסמים, קודחים, חותכים ברמות דיוק של עד אלפית מילימטר. ללא מכונות אלו לא ניתן לייצר תהליך איכותי של עיבוד שבבי. 

למה משתמשים במכונות CNC?

אפשר להשתמש במכונות CNC לייצור כל מוצר מכל חומר כמעט ומשתמשים בהן לייצור מוצרים מפלסטיק (בעיקר חומרים תרמו-פלסטיים), מתכות ועץ. המכונות משמשות ליצירת רכיבים מדויקים בתעשיות שונות כגון תעשיית הרפואה, תעשיית הרכב, תעשיית החלל, תעשיית התעופה, תחום העיבוד השבבי ועוד. כפי שציינו למעלה, המכונות משמשות פעמים רבות ליצירת אב-טיפוסים מדויקים לפני יציאה לייצור המוני. 

מה היתרון של שימוש במכונות CNC?

מאז כניסתן של מכונות ה-CNC ישנו שיפור אדיר בתהליכי ייצור של מוצרים הן מבחינת הזמנים של התהליך והן מבחינת העלויות. המכונות מדויקות מאד, השימוש בהן גמיש לחומרים ותוצרים שונים והן יודעות לבצע מגוון רחב של פעולות כמו חריטה, חיתוך, שיוף, תיקונים ועוד. השימוש במכונה קל יחסית ללימוד, וישנם מרכזים רבים המלמדים את השימוש בה. 

איפה לומדים קורס מכונות CNC?

אם מה שקראתם עד עכשיו עניין אתכם ורלוונטי לתחום שלכם וודאי תרצו לדעת איפה אפשר ללמוד להשתמש במכונות המתקדמות האלו. מכונות CNC יודעות לייצר מוצרים ורכיבים מדויקים בלחיצת כפתור, מכיוון שהעבודה על מכונות CNC דורשת ניסיון והכשרה, חברות המספקות את המכונות מציעות מרכזי הדרכה בהם ניתן ללמוד את התחום, החל מהשליטה במכונה ועד הזנת הפקודות שמפעילות אותה בתוכנת המחשב. נשמח לספק לכם מידע נוסף על קורס מכונות CNC, צרו איתנו קשר ונענה לכם על כל השאלות ונכווין אתכם לקורס שמתאים לכם.

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן