...

חריטת לייזר על מתכת

חריטת לייזר על מתכת

תוכן עניינים

חריטה על מתכת באמצעות לייזר היא הדרך המקצועית והמדויקת ביותר לבצע חריטה על סוגים שונים של מתכות. שימוש בלייזר לחריטה על מתכת נפוץ בענפי האמנות, התכשיטנות, הייצור והתעשייה.

חריטה בלייזר צורבת את פני השטח של החומר ויוצרת עליו שינויים במרקם, אך הדיוק המושלם של מכונת חריטה בלייזר, מאפשר יצירת חריטות מגוונות, לצורך קישוט, או לצרכים פרקטיים בתעשיות שונות. אז מה עוד כדאי לדעת על חריטת לייזר על מתכת?

שימושים נפוצים של חריטת לייזר על מתכת

חריטה על מתכת היא אחת מהפעולות הנפוצות ביותר בתחום עיבוד שבבי, אך גם לייצור רכיבים שונים ואף לצרכים אמנותיים, כאמור.

ניתן לחרוט בעזרת מחרטות לייזר מתקדמות כמעט על כל חומר בימינו, אלא שחריטה על מתכת היא בין השימושים המבוקשים ביותר של מחרטת לייזר.

ניתן לחלק את סוגי החריטה לפי השימושים השונים שלה, כמו חריטה לייצור רכיבים לתעשיות שונות: רכב, תעופה, רפואה ועוד. מנגד – חריטה על מתכת משמשת גם לצורך ייצור תכשיטים, מתנות, יצירות אמנות וכן הלאה.

מחרטות לייזר על מתכת

מחרטות לייזר נחשבות כלים חדשים יחסית בתחום, שפועל כפי הנראה כבר אלפי שנים ברחבי העולם לצרכים שונים. מחרטות אלה משתמשות בלייזר ממוקד, כדי לחרוט לפי תוכנית ממוחשבת.

משום כך, ניתן להשתמש במחרטות אלה ליישומים תעשייתים מורכבים ומתקדמים.

יחד עם זאת, עיקר השימוש בחריטות לייזר על מתכת נעשה בתחום עיבוד השבבים לתעשייה.

מפעלים גדולים מחזיקים מחרטות לייזר ומחרטות CNC על קווי ייצור גדולים ומורכבים, אך ניתן לקבל שירותי חריטת לייזר על מתכת באמצעות מיקור חוץ אצל חברות שונות בתחום

חריטה עם לייזר על מתכת – איך זה עובד?

קיימות קרני לייזר שונות באורכים שונים, אך לצורך חריטה על מתכת נהוג להשתמש בקרן לייזר באורך גל קצר, או תדר גבוה, המספק ריכוז מקסימלי של האנרגיה, לצורך ביצוע יעיל של פעולת חריטה:

  • מחרטת לייזר ומחרטת CNC נחשבות המדויקות ביותר בתחום חריטה על מתכת, שכן ניתן לחבר אותן למחשב ולהפעיל אותן לפי תכנון ממוחשב ,מדויק ביותר.
  • פעולת החריטה נעשית באופן אוטומטי, לאחר הזנת תוכנית החריטה למחשב וחיבורו למכונה ולכן גם אין צורך במעורבות אדם בחלק זה של התהליך.
  • התהליך מתבצע על ידי מיקוד קרן לייזר בעלת הספק גבוה על פני משטח המתכת.
  • המתכת ספגת את האנרגיה של הלייזר, בתנאי שזו גבוהה מספיק.
  • כך מתבצעת התכה, או אידוי, או פיזור של החומר אליו מכוון הלייזר.

 

לסיכום, חריטת לייזר על מתכת היא שירות נפוץ בתחומים רבים, אך בעיקר בתעשיות שונות, בהן נדרש דיוק מקסימלי, יעילות ואוטומציה. לכן חריטה על מתכת באמצעות לייזר נחשבת לשיטה מתקדמת במיוחד, חדשנית ויעילה, המספקת תוצאות ברמה גבוהה למגוון רחב של תחומים.

 

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן