...

כל מה שצריך לדעת על מכונת פלזמה לחיתוך מתכות

מה חדש בתחום חיתוך הלייזר בשנת 2023?

תוכן עניינים

מכונה לחיתוך פלזמה היא למעשה מכשיר המאפשר למשתמש בו לחתוך מתכות באופן מדויק וברמת גימור גבוהה במיוחד. מדובר על תחום ספציפי בתוך תעשיית המתכות, לרוב שימוש במכונת פלזמה חברות המייצרות מוצרים ממתכת ורוצה לעצב אותם.

איך עובדת מכונה לחיתוך פלזמה?


כאשר מישהו מעוניין לייצר חיתוך מדויק במתכת הוא לרוב ישתמש במכונה כלשהי. בשיטה של חיתוך באמצעות מכונת פלזמה, משתמשים באוויר דחוס או בזרימה של גז באופן עוצמתי ישירות למשטח אותו חותכים. כאשר משלבים את האוויר או הגז יחד עם זרם גבוה של חשמל, נוצר חום מספק להתכת המתכת. השיטה מתאימה גם לחומרי הגלם קשוחים במיוחד או עבים כמו פלדה. 

מה ההבדל בין מכשיר ידני לחיתוך פלזמה ומכשיר שאינו ידני?


ישנה אפשרות להשתמש במכשיר ידני שמתאים יותר לחיתוך של חלקים עדינים וספציפיים. המכשיר מתאים גם כאשר צריך לקחת אותו לשטח. אמנם התוצאה של המכשיר הידני מעט פחות מדויקת אבל זהו פתרון טוב למקרים מסוימים. כשמשתמשים במכשיר חשמלי, מדובר על שיטה מתקדמת ובמכונות מסוג CNC. מכשירים אלו מאפשרים את החיתוך באמצעות זרוע לחיתוך ומשטח חיתוך יעודיים ואוטומטיים. לתוך המכונה ניתן להזין את השרטוט שרוצים לייצר והמכונה מעתיקה אותו. גם במכשירי ה-CNC יש מגוון שונה של סוגים השונים זה מזה ברמת העוצמה, הדיוק, הגודל והמחיר כמובן. 

מהם היתרונות של חיתוך באמצעות מכונת פלזמה?

ובכן, יש כמה יתרונות בולטים של שימוש באמצעות מכונת פלזמה לחיתוך מתכות, מסוג היתרונות שאי אפשר להתעלם מהם. ראשית כל, באמצעות מכונות מהסוג הזה משיגים שטח חיתוך רחב וזה כמובן מקל על התהליך כולו. שנית כל, באמצעות מכונות כאלה ניתן לחתוך את כל סוגי המתכות לרבות ברזל, זהב, נחושת אלומיניום וכיוצא בזה. המכונה מאפשרת להגיע לרמת חיתוך סופר גבוהה ומהירה, כאשר הדבר בעצם מקצר משמעותית את זמן העבודה ומייעל את התליך. רמת הדיוק הינה גבוהה כאמור. 

איך בוחרים מכונה?

יש חשיבות רבה לבחירת מכונה בהתאם לצרכים שלכם. כלומר, כדאי להתייעץ עם מומחים מהתחום משום שמדובר בהוצאה יחסית גבוהה ומסוג המוצרים שאמורים לשרת אתכם נאמנה לאורך זמן. באתר פריטק – בין החברות המובילות לייבוא ושיווק מכונות חיתוך בלייזר, מכונות CNC ומדפסות תלת מימד תוכלו להתרשם ממגוון המוצרים. אם אתם לא בטוחים לגבי סוג המכונה ו/או המדפסת שמתאימה לכם, לצרכים שלכם ולא פחות חשוב לתקציב העומד ברשותכם, תמיד כדאי להתייעץ. אנו נשמח לסייע וללוות אתכם לאורך כל התהליך. המחיר של רכישת המכונה כולל הובלה, תוכנה, אחריות מלאה. מכונות שנמכרות מעל 7,000 ש“ח כוללות גם התקנה והדרכה. השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לתת לכם מענה כמה שיותר מהר.  

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן