...

מדריך מקיף לטכנולוגיית מדפסות תלת מימד

כך תבחרו מדפסת תלת מימד

תוכן עניינים

מדפסת תלת מימד, מייצרת על פי נתונים שהוכנסו אליה מוצרי תלת מימד.

טכנולוגיית התלת מימד שימושית בענפים שונים, ביניהם: תחומי הרפואה הפלסטית, אדריכלות, אקדמיה ועוד ועל כך תוכלו לקרוא במדריך המקיף שלנו לטכנולוגיית מדפסות תלת מימד.

כיצד עובדת טכנולוגיית תלת מימד, אילו מדפסות קיימות ומה נכון לבחור?

הדפסת תלת מימד החלה לצבור תאוצה בשנים האחרונות. אומנם, ההדפסה הראשונה בוצעה בשנת 1983 אבל מאז ועד היום עברה מדפסת התלת מימד תהליכים ששדרגו ושיפרו את ביצועיה, דייקו את התוצרת עד שהשימוש בה נעשה זמין ונוח ובאמצעות תוכנות מתקדמות ניתן להדפיס מוצרים ולהגיע לרמה מדויקת של מוצר אף יותר מעשיית תוצר במלאכת יד. 

אילו טכנולוגיות בהדפסת תלת מימד קיימות ולאיזה מטרה הן משמשות?

  • סטריאוליתוגרפיה (SLA) –  שיטה זו מתבססת על שימוש בחומר המכונה פוטופולימר הניהפך למוצק כאשר הוא נחשף למקור של אור. בשיטה זו משתמשים בקרן לייזר או לחילופין במקרן על מנת להקשות את חומר הפוטפולימר, בתהליך של שכבות. התוצאה היא מדויקת מאוד אך יחד עם זאת יש למודל שיוצר חסרון בכך שהחומר מושפע מתחלופת מזג אוויר והוא קשה ושביר.
  • התכה לצרכי מידול (FDM) –  טכנולוגיה זו עובדת באמצעות חוטים העשויים מנוזל שיוצאים מתוך חור, הם נעים בצורת המודל אותו הכניסו למכונת ההדפסה ומתקשים עד ליצירת המוצר. העבודה עם החומרים היא נוחה יותר משיטת הsla-. ניתן להשתמש בחומרים שונים, אך התוצאה לא תמיד מדויקת היות והחוטים לא בהכרח מתאחים בצורה איכותית והמוצר אף עשוי להתפרק בקלות היות למרקם ממנו הוא מורכב.
  • סינטור באמצעות לייזר סלקטיבי (SLS) – בשיטה זו חומר הגלם הוא אבקתי, הוא מתחמם באמצעות קרני לייזר, התוצאה היא מדויקת ואיכותית, אך החומר בצבעו אינו אסתטי, יחד עם זאת העובדה שהתוצאות מדויקת ואיכותית גורמת לכך שהשימוש בה בתחומים רבים הפך להיות נפוץ מאוד. 
  • הדפסת גבס (מדפסת Z) – במדפסת זו חומר הגלם הוא גבס, המיצוק נעשה באמצעות חומר שנקרא: אפוקסי היא באה לידי ימוש בעיקר בהדפסת דמה של מבנים אדריכליים וכדומה.

על מה חשוב להקפיד בהדפסת תלת מימד?

  • הכנסת נתונים – כאשר מכניסים נתונים למדפסת היא מבצעת רובוטית את ההוראה, כאשר ההוראה אינה מדויקת התוצאה גם היא תצא לא מדויקת ובמקרים רבים אף עשויה להתפרק בקלות
  • חומרי גלם איכותיים – כמו בכל תחום גם בתחום של הדפסת תלת מימד קיימים חומרים טובים יותר שנמכרים על ידי חברות מובילות וכאילו שמיוצרים במפעלים פשוטים, החומרים הפשוטים עשויים להביא לתוצאה באיכות נמוכה יותר ואף לפגוע במדפסת עצמה.
  •  התאמת המדפסת למודל – כפי שצוין קיימות שיטות הדפסה שונות, חשוב להכיר את הצורך בשלו רוכשים את מדפסת התלת מימד ובהתאם לכך לרכוש את המדפסת המתאימה.

אצלנו תוכלו למצוא מדפסת מותאמת לצרכים שלכם, מדפסת איכותית עם טכנולוגיות מקדמות כדי להביא לתוצרת מושלמת.

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן