...

מדפסת תלת מימד לרפואה

מדפסת תלת מימד לרפואה

תוכן עניינים

מדפסות תלת מימד קיימות כבר משנות השמונים (!!!). מאז הפכו לכלי עבודה חיוניים במגוון תעשיות, כמו תחבורה, מזון, אופנה, בנייה ועוד רבות.

אחד התחומים הבולטים, בהם נעשה שימוש במדפסות תלת מימד הוא הרפואה. 

מדפסות תלת מימד משמשות לתחום הרפואה במגוון דרכים וצורות – מוזילות עלויות ייצור, מקצרות זמני המתנה ואף מאפשרות התאמה מדויקת יותר של הפריטים המודפסים – לצרכי המטופל. 

לפניכם השימושים העיקריים של מדפסת תלת מימד לרפואה:

מדפסת תלת מימד לרפואה לצורך תרגול ולמידה

אחד השימושים הבולטים והמרתקים של מדפסת תלת מימד ברפואה הוא הדפסה תלת מימדית של אזורים ספציפיים בגוף האדם, לצורך תרגול והתנסות לפני ניתוח.

הדפסה תלת מימדית איכותית מאפשרת להתכונן היטב לקראת הניתוח ואף לתכנן אותו בקפידה.

ניתן כמובן להשתמש גם בצילומי CT, או MRI לצורך הכנה לניתוח, אך התוצאה הדו מימדית של בדיקות אלה היא הרבה פחות אפקטיבית וריאליסטית מאשר דגם תלת מימד של אותו אזור ממש.

להדפיס שתלים לשימוש רפואי

הדפסת שתלים היא אחד השימושים הייחודיים והמועילים ביותר של מדפסות תלת מימד ברפואה. מדפסות תלת מימד משמשות להדפסה של חלקים תותבים מכל הסוגים, אפילו חוליות ועצמות, אותם ניתן להשתיל בגוף המטופל כדי להחזיר אותו לתפקוד תקין ביעילות ובמהירות – ללא זמני המתנה ארוכים.

ניתן להתאים את השתל באופן מדויק לצרכי החולה, בלי להתפשר על שתל בהתאמה חלקית. ניתן אפילו להדפיס מכשירי שמיעה בעזרת מדפסת תלת מימד, כדי לאפשר התאמה אופטימלית של המכשיר למטופל.

גם מכשירים רפואיים אפשר להדפיס!

אין בעיה לקנות מכשירים רפואיים שונים, החיוניים לצורך טיפול בבתי חולים ובכלל, אבל אם אפשר להדפיס לפחות חלק מן המכשירים הללו, אפשר להתאים אותם באופן מדויק לצרכי הטיפול, לצרכי הרופא המטפל ואף להוזיל עלויות ייצור וקנייה.

מדפסת תלת מימד בשירות רופא השיניים

גם רופאי שיניים גילו את הטכנולוגיה החדשה ומיהרו לאמץ אותה, לצורך הדפסה של שתלים, במקום לייצר אותם בעבודת יד. התהליך כולו נעשה באופן ממוחשב, כולל איתור המיקום המדויק להשתלה ואף התקנת שתל.

הדפסת איברים – זה לא מדע בדיוני!

אחת האפשרויות הפנטסטיות ביותר של טכנולוגיית מדפסת תלת מימד ברפואה היא הדפסת איברים. בניגוד להדפסת שתלים, כאן מדובר על הדפסה של איברים חיים, מבוססים על רקמות חיות שנלקחו מהחולים, בתהליך מורכב, אך אפקטיבי.

בתוך זמן קצר יחסית, אפשר לקבל לב חדש, ללא צורך להמתין להשתלה לאורך חודשים ארוכים.

לסיכום

מדפסת תלת מימד לרפואה מציעה שפע של אפשרויות פנטסטיות, אך מציאותיות, של פתרונות חדשניים לייצור שתלים, מכשירים, תותבים ואפילו איברים חיים. 

מעניין לראות לאן עוד יכולות להתקדם מדפסות תלת מימד ולקחת איתן את תחום הרפואה רחוק קדימה. כדי לבדוק איזה סוג של מדפסת תלת מימד ברפואה יכול להתאים לכם, 

צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

 

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן